Symulatory komputerowe

INFRAMET oferuje trzy symulatory komputerowe :

  • SIMTERM — symulator kamer termowizyjnych,
  • VIRTEST — symulator pomiaru kamer termowizyjnych (pomiar MRTD)
  • NIGHTMET — symulator wzmacniaczy obrazu
Simterm Virtest Nightmet
Simterm to program komputerowy, który umożliwia generowanie obrazów termowizyjnych przypominających obrazy termiczne generowane przez  symulowaną kamerą termowizyjną. Możliwe jest odwzorowanie różnych obiektów w różnych scenariuszach. Jest to doskonałe narzędzie, które przekształca komputer w symulowaną kamerę termowizyjną. Ten symulator może być używany do szkolenia operatorów kamer termowizyjnych lub do optymalizacji nowych kamer termowizyjnych.

Virtest to program komputerowy, który umożliwia symulację procesu pomiarowego jednego z najważniejszych parametrów termowizyjnych: minimalnej rozróżnialnej różnicy temperatur MRTD. Jest to doskonałe narzędzie do szkolenia operatorów systemów pomiarowych do pomiaru MRTD.

Nightmet to program komputerowy, który symuluje, dla różnych natężeń oświetlenia, ekran wzmacniacza obrazu widziany przy użyciu mikroskopu, tak jak podczas pomiaru rozdzielczości wzmacniacza obrazu. Użytkownik może regulować natężenie światła w szerokim zakresie. Może również zmienić typ symulowanego wzmacniacza obrazu. Przygotowaliśmy pięć wzmacniaczy o różnej jakości (różne parametry, takie jak rozdzielczość, MTF, SNR, MBN). Można porównać obrazy generowane przez te wzmacniacze i dowiedzieć się, jak różne parametry wpływają na końcową jakość obrazu. W ten sposób Nightmet umożliwia wizualizację wpływu różnych parametrów wzmacniaczy na jakość obrazu. Jest to doskonałe wsparcie dla operatorów systemów do testowania wzmacniaczy obrazu.

Simterm to komercyjny program komputerowy. Można pobrać bezpłatnie jedynie wersję demonstracyjną. Virtest i Nightmet to nasz prezent dla międzynarodowej społeczności zajmującej się testowaniem elektrooptycznych systemów obrazowania. Pełne wersje można pobrać bezpłatnie.

         Programy

         Instrukcje obsługi