Poradnik

 

DLACZEGO WARTO ZOSTAĆ KLIENTEM INFRAMETU

 • Inframet to firma, której zaufali klienci z całego świata. Sprzedaliśmy sprzęt pomiarowy do ponad 40 krajów na całym świecie. Wśród naszych klientów są znane instytuty naukowe, uniwersytety, producenci sprzętu elektro-optycznego, laboratoria badawcze, warsztaty naprawcze (zobacz referencje).
 • Inframet oferuje pełen zakres sprzętów pomiarowych i symulatorów dla systemów elektro-optycznych i laserowych. Inframet jest jedyną firmą na świecie oferującą produkty dla wszystkich rodzajów sprzętów elektro-optycznych.
 • Inframet oferuje kompletne systemy pomiarowe. Oprócz sprzętu, dostarczane jest również oprogramowanie pomiarowe.
 • Inframet jest w stanie zaoferować indywidualne rozwiązania, gdy wymagania nie są spełniane przez typowe systemy.
 • Inframet traktuje swoich klientów po partnersku, oferując oprócz sprzętu wsparcie techniczne i swoją wiedzę, licząc na długoterminową współpracę.
 • Wiedza i doświadczenie Inframetu może usprawnić metrologię w każdym kraju

ZASADY PROWADZENIA INTERSÓW Z INFRAMETEM

 • Przeczytaj karty katalogowe i materiały edukacyjne dostępne na stronie.
  Będzie to dobrze poświęcony czas. W sekcji edukacyjnej znajdziesz dobrze napisane artykuły techniczne, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. Po ich przeczytaniu komunikacja z Inframetem będzie znacznie łatwiejsza, ponieważ będzie ci łatwiej określić swoje potrzeby.
 • Określ czy potrzebujesz całego systemu pomiarowego, czy tylko wybrane moduły.
  Inframet specjalizuje się w kompletnych systemach pomiarowych, zwłaszcza takich, które mają spełnić najwyższe wymagania. Na całkowity koszt takich systemów, oprócz samych modułów składa się szereg innych czynników. Jeśli potrzebujesz samych modułów pomiarowych, Inframet jest w stanie je dostarczyć, choć rekomendujemy zakup całych systemów.
 • Określ typ przyrządu E-O, który chcesz badać.
  Należy jasno określić rodzaj przyrządu E-O, który chce się badać i podać jak najwięcej szczegółów na jego temat. Dane techniczne takie jak rodzaj chłodzenia, rozdzielczość sensora, pole widzenia, średnica optyki są dla nas bardzo ważne, bo tylko wtedy możemy określić, rzeczywiste wymagania stawiane naszym systemom i zoptymalizować ich konfigurację.
 • Rekalibracja
  W dłuższej perspektywie czasowej koszty rekalibracji stacji pomiarowych mogą być równe, a nawet wyższe niż nowej stacji. Dlatego niektórzy producenci sprzętu pomiarowego zalecają jak najczęstszą, kosztowną rekalibrację swojego sprzętu przeprowadzaną tylko przez ich pracowników. Inframet preferuje zarabiać na sprzedaży stacji, nie na ich serwisowaniu. Z tego powodu proponujemy rozsądne czas pracy stacji przed rekalibracją oraz umożliwiamy kalibrację naszego sprzętu bezpośrednio u klienta.
 • Pomóż nam znaleźć optymalną wersję systemu pomiarowego.
  Oferujemy długą listę różnych stacji pomiarowych. Każda z nich może być dostarczona w wielu wersjach. Dlatego jest bardzo ważne, aby wybrać odpowiedni system. Zaufaj nam i podaj jak najwięcej szczegółów. Można się z nami kontaktować za pomocą e-maila w dowolnym momencie. Odpowiemy najszybciej jak się da i pomożemy ci dobrać optymalne rozwiązanie.
 • Zakup różnych systemów pomiarowych
  INFRAMET jest producentem zaawansowanego sprzętu pomiarowego do sprawdzania elektro-optycznych systemów obserwacyjnych(kamer termowizyjnych, noktowizorów kamer VIS-NIR, kamer SWIR, dalmierzy laserowych, wskaźników laserowych, systemów wielosensorowych, systemów z fuzją obrazu, kamer UV i celowników optycznych) oraz głównych podzespołów tych systemów (wzmacniaczy obrazu, sensorów IR FPA/CCD/CMOS, obiektywów optycznych). Z tego powodu jest znacznie wygodniej zakupić sprzęt pomiarowy do tych wszystkich przyrządów od nas niż poszczególne moduły od różnych dostawców. W przypadku większych zamówień oferujemy rabaty.
 • Sprawdź nasze stacje sam, bezpłatnie

  Inframet może się zgodzić na darmowe sprawdzenie naszych stacji pomiarowych. Firmy /instytuty badawcze/uniwersytety zakwalifikowane do naszego programu mogą wypożyczyć nasze stacje w celach testowych na okres nawet 6 miesięcy. Inframet może również zgodzić się na gwarancję satysfakcji ze stacji. Jeśli stacja nie spełni oczekiwań, będzie ją można zwrócić.

 • Bądźmy szczerzy
  Sprzęt do pomiarów systemów elektro-optycznych jest drogi. Dlatego Twoje pieniądze powinny być dobrze zainwestowane. Zawsze staramy się przedstawić różne wersje tego samego systemu lub systemy o zbliżonych możliwościach pomiarowych, ale różnej cenie. Na ich podstawie możesz wybrać sprzęt dostosowany zarówno do twoich potrzeb jak i budżetu. Nasze ceny nie biorą się znikąd. W razie potrzeby gotowi jesteśmy pokazać ceny zrealizowanych zamówień. Należy pamiętać, że ceny mogą się zmienić,  gdy widzimy szansę na długotrwałą współpracę. 

INNE

 
 • Inframet dostarcza pełną dokumentację techniczną swoich produktów. Po jej uważnym przeczytaniu technicy obsługujący stację będą mogli samodzielnie przeprowadzać pomiary.
 • Inframet może przeprowadzić instalację stacji i szkolenie u klienta. Szkolenie może się odbyć na dwa sposoby:
  1. Bezpośrednia instalacja stacji i szkolenie u klienta.
  2. Zdalne wsparcie online przy pomocy komunikatorów ( Skype, MSN Messenger etc.).
  Druga metoda jest prawie tak samo skuteczna jak pierwsza, a dodatkowo jest znacznie tańsza i skraca czas oczekiwania na szkolenie.

WSPARCIE TECHNICZNE

 • Inframet bezpłatnie wymienia wadliwe moduły objęte okresem gwarancyjnym.
 • Typowy okres gwarancyjny trwa 12 miesięcy od daty dostarczenia sprzętu.
 • Po zakończonym okresie gwarancyjnym naprawy i wymiany są odpłatne.
 • Wszyscy klienci mogą skorzystać z wsparcia technicznego. Oferujemy nie tylko informacje o tym jak używać naszego sprzętu, ale również w szerszym zakresie (interpretacja wyników, pisanie specyfikacji technicznych, informacji o standardach i literaturze przedmiotu).
UCZCIWE PRAKTYKI
 • Wierzymy, że klient kupując nasze stacje, obdarza nas swoim zaufaniem. Dlatego jest naszym moralnym obowiązkiem odpłacić się za to  oferując naszą wiedzę i know-how w zakresie związanym z zakupioną stacją pomiarową.
 • Uważamy, że klient ma prawo do pełnej dokumentacji technicznej, tak aby mógł świadomie podjąć decyzję o zakupie. Dlatego dostarczamy tą informację w postaci krótkich kart katalogowych, specyfikacji technicznej, artykułów naukowych i książek. Dzięki temu klient będzie mógł poszerzyć swoją wiedzę.
 • Wierzymy w uczciwą konkurencje i chcemy rywalizować z najlepszymi. Rynek stacji pomiarowych do testowania systemów elektro-optycznych to niewielka grupa firm high-tech. Nasi konkurenci zasługują na szacunek i będziemy to podkreślać nawet przed naszymi klientami.