Systemy optyczne

Inframet oferuje sprzęt do testowania dwóch rodzajów układów optycznych: obiektywów i celowników. Obiektywy są kluczowym blokiem nowoczesnych systemów elektro-optycznych, takich jak kamery termowizyjne, kamery VIS-NIR, kamery SWIR i noktowizory. Celowniki to grupa niezależnych systemów optycznych, które obejmują celowniki, lornetki i lunety celownicze stosowane zarówno w produktach wojskowych, jak i cywilnych.

ORI to quasi-uniwersalna stacja testowa, która umożliwia sprawdzanie obiektywów działających we wszystkich typowych pasmach widmowych: VIS, VIS-NIR, SWIR, MWIR, LWIR. Jednocześnie stacja zapewnia wysoką dokładność pomiarów, szybkość przeprowadzenia pomiaru i jest łatwa w obsłudze. Ta uniwersalność czyni ORI idealnym wyborem zarówno dla instytutów naukowych, jak i dla producentów obiektywów optycznych. Niektóre z najlepszych na świecie obiektywów dla pasm widmowych SWIR / MWIR / LWIR zostały opracowane przy użyciu stacji testowej ORI.

Stacja pomiarowa OPO to modułowa, quasi-uniwersalna stacja zoptymalizowana do testowania celowników (systemy afokalne pracujące w widzialnym paśmie). Stacja pozwala na ich obiektywny pomiar i wyznaczenie szeregu ważnych parametrów. W sytuacji, gdy na rynku międzynarodowym dostępnych jest wiele celowników teleskopowych o bardzo różnej jakości i cenie, stacja OPO może szybko i niezawodnie określić ich rzeczywistą jakość.

Inframet może dostarczyć również dioptromierz DPM46. To urządzenie mierzy moc dioptryjną okularów urządzeń elektro-optycznych. Miernik DPM46 określa w dioptriach moc refrakcyjnej wady wzroku ludzkiego obserwatora, którą można skorygować dla aktualnej pozycji okulara badanego systemu EO i określa, jaka pozycja okulara jest potrzebna, aby skorygować określoną refrakcyjną wadę wzroku. Więcej szczegółów na temat DPM46 można znaleźć w rozdziale dotyczącym mierników.

Jeśli masz pytania napisz do nas.