Kamery VIS-NIR
Obserwacyjne kamery VIS-NIR oparte na technologi CCD/CMOS/ICCD/ EMCCD/EBAPS czułe w zakresie widzialnym i bliskiej podczerwieni są szeroko stosowane do obserwacji dalekiego zasięgu albo jako niezależne moduły albo jako część większych wielosensorowych systemów obserwacyjnych. Większość kamer VIS-NIR jest używana do obserwacji w warunkach dziennych, ale coraz więcej kamer pozwala na obserwację również w warunkach nocnych. W obu przypadkach ważne jest sprawdzenie działania kamer w różnych warunkach oświetlenia: od bardzo ciemnej nocy po wyjątkowo jasny dzień. Zbyt niska czułość kamer VIS-NIR w warunkach nocnych (ciemne, zaszumione obrazy) lub zbyt niska dynamika w wyjątkowo jasnych warunkach dziennych (nasycenie, rozmazanie obrazu) mogą przeszkodzić w uzyskaniu dobrych obrazów. Właściwe testowanie jest szczególnie ważne w przypadku kamer dalekiego zasięgu z dużymi obiektywami typu zoom.
Stacja pomiarowa TVT to projektor obrazów o regulowanej jasności. Testowana kamera generuje zniekształconą kopię projektowanego testu. Na jej podstawie oceniana jest jakość obrazu i najważniejsze parametry kamery. Stacja TVT składa się z następujących podzespołów: źródło światła DAL, zestaw testów, tarcza obrotowa, zestaw wymiennych refrakcyjnych/zwierciadlanych kolimatorów, PC, karta akwizycji obrazu, program TAS-V, platforma OS. Stacje TVT są zalecane do pomiarów obserwacyjnych kamer VIS-NIR średniego i dalekiego zasięgu. Stacje TVT są oferowane w różnych wersjach, zoptymalizowanych pod różne zastosowania (kamery dzienne, nocne, dzienne/nocne) i konstrucje kamer VIS-NIR.
Różne wersje stacji TVT: a)TVT200, b)TVT300
Stacje TVT charakteryzują się serią parametórw technicznych, które wyróżniają je na tle konkurencji, dlatego stały się preferowanym rozwiązaniem dla producentów, zespołów badawczych,i użytkowników końcowych kamer VIS-NIR średniego i dalekiego zasięgu.
Dowiedz się więcej:
- Karta katalogowa: stacja TVT
- sekcja Edukacyjna
- Inframet Info
- Inframet Newsletter
- Kontakt INFRAMET